با توجه به نیاز سامانه های فروشگاهی به ماژول هوشمند اتصال به سرویس های ارسال محصول و محاسبه خودکار فاصله و قیمت، ماژول اتصال دروپال کامرس به سرویس حمل و نقل الوپیک توسط ایران دروپال منتشر گردید.
با توجه به نیاز سامانه های فروشگاهی به ماژول هوشمند اتصال به سرویس های ارسال محصول و محاسبه خودکار فاصله و قیمت، ماژول اتصال دروپال کامرس به سرویس حمل و نقل الوپیک توسط ایران دروپال منتشر گردید.

الوپیک یک سرویس آنلاین درخواست و دریافت پیک جهت ارسال مرسولات به مقاصد مختلف میباشد. این سرویس آنلاین جهت بهره برداری حداکثری در فضای اینترنت یک API ارائه داده است که میتواند در سایر وب سایتها به صورت هوشمند استعلام قیمت و درخواست سفارش را انجام دهد.

حال ما در آزمایشگاه تست و توسعه ایران دروپال سرویس الوپیک را به دروپال کامرس وصل کردیم. ماژول ما به این صورت کار میکند که در صفحه Checkout یا همان تکمیل سفارش، وقتی کاربر میخواهد نشانی خود را وارد کند یک نقشه در اختیار وی قرارگرفته که با کلیک روی نقشه و انتخاب موقعیت خود، بلافاصله فاصله انبار محصول که در تنظیمات مشخص شده است تا محل مشتری از الوپیک استعلام گرفته میشود و به فاکتور اضافه میگردد.

در صورتی که محل مشتری خارج از محدوده سرویس دهی الوپیک باشد به جای هزینه پیک یک هزینه ثابت پست که در تنظیمات مقدار آن را از قبل مشخص کرده ایم به فاکتور اضافه خواهد شد. همچنین ما میتوانید یک بازه قیمت تعریف کنید که بالای آن مقدار خرید، هزینه پیک و پست به صورت صفر لحاظ شود.

در بخش استفاده از نقشه با توجه به محدودیت ها و قوانین جدید گوگل و همچنین افزایش قیمت استفاده از خدمات گوگل مپ، بر آن شدیم تا با بررسی سرویس های نقشه کد باز (Open Source) یکی از سرویس های مناسب و حرفه ای را انتخاب کنیم. انتخاب ما LeaftLetJS بود که با خدمات عالی و حرفه ای و کاملا رایگان تمامی نیازهای نقشه‎ای ماژول های مختلف را میتواند پوشش دهد. ما همچنین از منابع داده جغرافیایی OpenStreetMap که آن هم رایگان و کد باز است استفاده کردیم.

همچنین انتشار نسخه‌ای برای استفاده در دروپال 8 در برنامه ما قرار دارد.

شما میتوانید ماژول الوپیک و توضیحات تکمیلی درباره آن را در سایت رسمی دروپال مشاهده و دانلود نمایید:

https://www.drupal.org/project/alopeyk

 

آلبوم تصاویر

ارسال پیام